V. ročník Memoriálu Františka Hájka

  Stalo je již tradicí , že končící fotbalová sezóna ve Velvarech patří fotbalovému turnaji mládeže – Memoriál Františka Hájka. Ani letos tomu nebylo jinak. V sobotu 18. června proběhl za účast osmi celků již pátý ročník .  Turnaje se mimo našich mladších žáků zůčastnily i týmy z Kralup, Unhoště, Kostelce Nad Labem, Černuce, Švermova a Mělníka.

   Slunečné počasí přálo pohlednému fotbalu , který se díky vstřícnému postoji vedení klubu mohl odehrát na hlavním hřišti a to na vzdor vytrvalému dešti v předchozím dni. Na skvěle připraveném hřišti  to však ani v nejmenším nebylo znát , za což se všichni hráči odměnili pohledným fotbalem.

 

   Celý turnaj probíhal v přátelském a sportovním duchu a opět po roce byl báječným setkáním mladých sportovců a důstojnou vzpomínkou na velvarského fotbalistu Františka Hájka a v neposlední řadě i oslavou velvarského fotbalu.

   Vrcholem celého dne bylo závěrečné vyhlášení nejlepších hráčů a celkové pořadí mužstev. Předání cen se jako již tradičně ujala paní Bohumila Hájková a jako VIP hvězda hokejový útočník extraligového hokejového mistra HC Bílých Tygrů Liberec Jakub Valský. V tradičně dobře obsazeném turnaji naši hráči obhájili třetí místo z loňského roku a jistě udělali skvělý základ k dalším úspěchům.

   Na přelomu měsíce července a srpna se celek mladších žáku FC Slovan Velvary zúčastní mezinárodního turnaje v dánské Kodani. Pevně věříme , že celek pod vedení trenéra Marka Bejšáka a vedoucího mužstva Jiřího Veselého naváže na skvělé výsledky , jak z turnaje ve Velvarech , tak i z celé letošní soutěže.

   V závěru bych chtěl tím to poděkovat všem bez kterých by se ta to skvělá akce nemohla uskutečnit. Vedení FC Slovan Velvary, Město Velvary, sponzoři , a v neposlední řadě všichni rodiče, kteří pomáhali z přípravou a průběhem turnaje a také rozhodčím za nadstandardní výkon .