Velvarská reprezentace v Dánsku

Na přelomu července a srpna tohoto roku se tým mladších žáků FC SLOVAN Velvary zúčastnil mezinárodního fotbalového turnaje CUP Denmark 2016 v dánském Ishoj.

Velvarský celek  posílený o hráče Kralup ,Slaného a Kladna odcestoval pod vedením trenérské dvojice Marek Bejšák a Jiří Veselý na svůj  první zahraniční  turnaj.
Podnik probíhající již řadu let  na předměstí hlavního dánského města Kodaně pořádaný švédskou profesionální fotbalovou agenturou je jednou z největších akcí tohoto typu na evropském kontinentu. Celkem se na patnácti hracích plochách představilo 2800 hráčů 20ti národností ve 172 týmech.

Převaha celků ze Švédska se odrazila již v základní skupině, kde hráči Slovanu narazili hned na tři celky pořádající země . Středočeši však hned úvodní zápas zvládli s bravurou sobě vlastní a porazili švédskou fotbalovou akademii Svedala IF 4:2 . Bohužel druhý podvečerní zápas , po slibném nástupu a vedení v úvodu , nedopadl pro kluky z Velvar dobře a podlehli rovněž akademickému týmu  Åkersberga FC 1:9 .
Porážku od celku, který až v samotném finále podlehl vítězi turnaje anglickému   Hertford Town Youth však Velvaráci spláchli večerní koupelí v moři, jež se nacházelo v těsné blízkosti sportovišť.
Prohra z předchozího dne byla zapomenuta a síla kolektivu se opět projevila naplno, FC SLOVAN Velvary ve složení  Filip Novák, Ondřej Malík, Jiří Veselý , Ondřej Sedláček, Patrik Hirni, Petr Peiger, Nikolas Dobiáš, Petr Úrýk, Šimon Podivínský , Ondřej Vacek a Matěj Holub deklasovala v posledním utkání základní skupiny švédský Dösjöbro IF 7:0 , což zajistilo klukům postup do dalších bojů z druhého místa ve skupině.

V dalších utkáních již ono příslovečné štěstíčko stálo na straně soupeřů a tak v boji o finále podlehl velvarský tým až v penaltovém rozstřelu dalšímu švédskému celku Virestads IF. V následujícím zápase nestačil Slovan na finský Keika a prohrál nejtěsnějším rozdílem 0:1. V celkové pořadí obsadil tým FC SLOVAN Velvary sedmou příčku a při svém prvním zahraničním vystoupení předvedl dobrý výkon v silné konkurenci skandinávských týmů , který je příslibem do nadcházející fotbalové sezóny .

Účast na CUP Denmark 2016 byl pro mladé hráče krásným nejen fotbalovým zážitek, který by nebylo možné zrealizovat bez podpory rodičů, ale především za materiální a finanční podpory ze strany našeho hlavní sponzora společnost FORMICA CZ s.r.o., jmenovitě jednateli společnosti , která se zabývá technologiemi pro tiskařský provoz, panu Jiřímu Bejčkovi. Jemu i jejího společnosti patří velký dík od hráčů a rodičů mladších žáků FC SLOVAN Velvary , ale zároveň je závazkem pro celý tým do nové sezóny ,na  kterou se mimo jiné celek z Velvar nyní připravuje na soustředění ve Mšeně na Kokořínsku.