Starší přípravka - jaké bylo jaro 2016

Jaro 2016 započala starší přípravka našeho Slovanu 6. dubna doma a hned navázala na zdařilé výsledky ze zimních turnajů. V prvním dvojzápase s Vinařicemi (9:0) a Hostouní (4:2). Soutěž probíhala v pohodě a hra se nám dařila podle představ. Kluci podávali ve všech zápasech vyrovnané výkony a výsledky tomu nasvědčovaly. Tato parta ročníků 2005 a 2006 byla ve všech směrech bezva tým. Sešli se zrovna samí šikovní kluci a holka. Každý z hráčů odváděl svou práci a protože nebyla potřeba, aby někdo hasil nedostatky někoho druhého, tak výkon celého družstva byl na velmi slušné úrovni.
Kombinační hra na kterou jsme se soustředili v trénincích a neustále pilovali nahrávky a herní situace se nám povětšinou dařila. Nasazení, bojovnost, cit pro hru, týmovost to byly herní znaky se kterými jsem byl plně spokojen.
Složení kádru:
Kája Hlaváčová, Dan Stach, Tadeáš Shíbal, Ondra Faltus, Lukáš Drmota, Láďa Vochozka, Jakub Rjaibi, Martin Cinert, Tadeáš Bečvář.
Jediný nešvar, který by se dal některým borcům vytknout, je docházka. Nejenže nedocházeli pravidelně na tréninky, ale občas vypustili přípravný zápas či turnaj. Určitý návyk na zodpovědnost vůči těm co táhli celou sezónu ve vysokém standardu by byl na místě, ale to už není na těch desetiletých a jedenáctiletých dětech.
Ve své soutěži jsme byli těsně na druhém místě za Slavojem Kladno. A celkově na finálovém turnaji na kterém jsme se kvalifikovali jsme skončili na čtvrtém místě po dvou těsných prohrách 0:1 se Slovanem Kladno a 1:2 smolně v poslední vteřinách zápasu se Švermovem.
Pro uvedení na pravou míru, jen to, že zúčastněné týmy nastoupily všichni ve dvou kompletních pětkách a naši borci bez střídaní v pěti. To bylo sympatické i soupeřům a byli z jejich strany slyšet hlasy obdivu.
12.června jsme pořádali domácí turnaj věnovaný památce pana Karla s oficiálním názvem Memoriál Jiřího Karla. Turnaje se zúčastnili týmy SK Zlonice, Slavoj Zvoleněves, SK Stehelčeves a domácího Slovanu Velvary. Turnaj odstartoval v 9:00 na dvou hřištích. systém turnaje byl každý s každým a poté systém play off, kde na sebe narazili tým z prvního místa se čtvrtým a zároveň druhý se třetím. Jednoznačně se na prvním místě umístili domácí, na druhém místě SK Zlonice, třetí příčku obsadil Slavoj Zvoleněves a čtvrtí borci ze Stehelčevsi. Ve vyřazovacích bojích domácí Slovan porazil SK Stehelčeves a Zlonice Zvoleněves. Malé finále o třetí místo bylo dramatické do posledních chvíle a na penalty zvítězili Zvoleněvští. A ve finále Slovan Velvary porazil SK Zlonice.
Cenu si odnesli všichni zúčastnění, protože si zasloužili odměnu za super výkony v turnaji. Zápasy byly plné krásných fotbalových momentů, hra měla spád a hrálo se po celou dobu fair play. Na to dozíralo trio rozhodčích, které tvořili hráči velvarského dorostu. Byl to pohodový sportovní den v přátelském duchu, kterým naši kluci oslavili úspěšnou sezónu. Ceny nám k našemu potěšení přišel předat kapitán domácího týmu Marek Mucha a kluci byli na to patřičně hrdi.
Celý tento báječný den by se nemohl udat nebýt štědrých sponzorů a touto cestou děkujeme panu Tutrovi, drogérii Šubrtovi, firmě Speed Press, samoobsluze u kostela, RS maso CZ, s.r.o. a Bidwest.
Především patří velký dík týmu lidí, kteří i přes vysoké pracovní vytížení neváhali a udělali si čas a pomohli utvořit podmínky pro tuto vyvedenou sportovní akci. Zkrátka když se sejde prima parta, tak se to povede. Díky za super chvíle prožité při fotbale Káje, Danovi, Komárkovi, Ondrovi, Lukymu, Láďovi, Kubovi, Martinovi a Táďovi, díky za Slovan Velvary, trenér.