Historie klubu

Založení klubu sahá až do roku 1919, kdy se 8. března konala ustavující schůze oddílu v sále hostince p. Adamce (bývalý kulturní dům, dnes Základní umělecká škola na Třebízského náměstí). Sportovní klub Velvary byl založen a přihlášen do Středočeské župy fotbalové v Praze a řádně povolen Okresní politickou správou.

V historii klubu stojí za zmínku hlavně mimořádné úspěchy velvarského dorostu kolem roku 1962-1966, kdy postoupil do krajského přeboru a pokoušel se postoupit do tehdejší dorostenecké ligy.

Druhým vrcholem byl první postup A mužstva dospělých do krajského přeboru v sezóně 1977-78, kde vydrželi dvě sezóny. A třetím vrcholem byl opětovný postup A mužstva dospělých do středočeského přeboru v sezóně 2007-2008.

V současnosti se daří zajistit chod pěti mládežnických mužstev a dvou mužstev dospělých.