Hned od úvodního hvizdu vše nasvědčovalo tomu, že proti Chlumci nad Cidlinou půjde po všech třech bodech, protože po více jak čtvrthodině hry svítil na ukazateli skóre stav 2:0 po trefách Richtera a žižkovské posily Žežulky. O tom, že všechny body zůstanou doma, už nikdo z více jak dvou stovek přihlížejících fanoušků nepochyboval, obzvlášť, když si hostující Řezníček dal v 86. min. vlastňáka.

Jenže pak se pustil do úřadování střídající Čáp, který koncovku hodně zdramatizoval. Během pěti minut v samotném závěru střetnuti korigoval výsledek na konečných 3:2!

"Škoda, že jsme do přestávky nevyužili další tři tutovky, stejně tak jako několik brejků po ní," komentoval si těsné vítězství šéf Slovanu David Vedral.

Trenér poražených Tomáš Hrabík smutně konstatoval: "Potrestali jsme se sami, protože jsme nedokázali hlavně ve druhém poločase více zužitkovat permanentní převahu."

Branky: 9. Richter, 16. Žežulka, 86. Řezníček (vl.) - 87. a 90+2. Čáp, Rozhodčí: Kovářová, žk 1:2, 245 diváků

Velvary: Slanina - Chábera, Šustr, Žežulka, Jelínek - Havránek (59. Rubeš), Kott, Richter, Trávníček (82. Kim), Leitl (73. Šlegl) - Vopat.