Od prvních minut to byla od hostů velká jízda. Zatímco branka Bohemky nemohla platit pro ofsajd, následných šest minut v rozmezí 14. - 20. minuty patřilo jasně hostům. Štursa potvrdil roli jednoho z nejlepších střelců ČFL dvěma góly, dorážkou skóroval také Sow a bylo to 0:3.

Velvary dominovaly, měly další šance, ale přibrzdila je pěkná akce Klokanů a snížení.

Jenže rychle po pauze Ondřej Štursa dokonal hattrick, a byť Bohemka s veterán Josefem Jindřiškem v sestavě ještě jednou snížila a dál hrála aktivně, zkušený celek hostů výsledek uhlídal a v závěru ho pojistil Kubešem.

„Dnes se mi to hodnotí dobře, odehráli jsme výborných třicet minut, dali tři góly a dvě tyčky. To byl perfektní výkon. Ale přibrzdil nás gól na 3:1 po krajní akci, o kterých jsme věděli, že je domácí hrají,“ hodnotil trenér Stanislav Purkart, podle něhož Bohemka po obrátce víc otevřela hru. „Ale moc jsme jí toho nedovolili až na závěr, kdy nás dostala pod tlak, naštěstí jsme kontrovali gólem. Pěkný výsledek a máme z něj radost,“ usmál se Purkart.

Hvězda týmu Martin Zeman mínila, že jeho tým splnil do puntíku vše s čím do zápasu šel. „I když asi nikdo z nás nečekal, že bychom dali takhle rychle tři góly. Pak už jsme to zkušenostmi pohlídali a nepřipustili jsme žádný průšvih, nějaké slepené góly a tak,“ řekl bývalý ligový plejer.

Bohemians 1905 B – Slovan Velvary 2:5 (1:3). Branky: 35. a 67. V. Zeman – 14. Sow, 15., 20. a 52. Štursa, 90+2. Kubeš. Rozhodčí: Fencl – Pálek, Kříž.

Bohemians B: Kerbach – Müller (58. Liška), Kadlec, Farkaš, Šurýn (78. Mikuda), Zeman, Novák, Nechvátal (58. Koval), Jindřišek, Meskhi (28. Bárta), Bartek

Velvary: Hrabačka – Tvaroh, Zeman (90. Žilák), Rádl, Sow (90. Vach), Kraml (90. Rahimič), Štursa (78. Kubeš), Šulc, Heger, Šimek, Vandas (85. Jelínek).