Setkaly se třetí s druhým týmem z loňského ročníku, oba také nyní odstatovaly dvěma výhrami. A to bylo na kvalitě zápasu vidět. Roli hrály i velké emoce, což s velmi dobrou návštěvou k dobrému apetitu a dramatu duelu přispělo.

Domácí věděli o síle Velvar na míči, a tak hráli poctivě z bloku a čekali na chyby, standardky a brejky, což se jim docela dařilo.

Po přestávce dokonce měli svěřenci někdejšího reprezentanta Jiřího Němce parádní pasáž, kdy se krátce po sobě prosadili Schettl s Krátkým, ale hosté se nevzdali a makali dál. Brzy snížil Leitl a v 72. minutě bylo vyrovnáno, když z penalty nezaváhal Kott.

Ještě zbývalo dvacet minut a Velvary pak byly blíž k výhře. V obrovských šancích se ocitli Rubeš a pak i střelec Jakab, jenže úspěšní nebyli a body se tak dělily.

Cenný bod pro Slaňáky, kandidát na postup jim nedal ani gól

„Dostali jsme hloupé góly, ale věřili jsme, že se ještě něco dá se zápasem udělat, protože herně jsme vládli a dobývali domácí obranu. Vzhledem k tomu, že soupeř má velmi zkušené hráče, tak bod bereme. Byl to pěkný zápas s emocemi, to ale k fotbalu patří,“ hodnotil trenér hostů Zdeněk Hašek.

Premiéru v novém týmu má za sebou Jan Halász, nová posila Velvar z Pardubic. Odchovanec Kladna hned fanouškům předvedl svou specialitku, aut totiž hází poté, co udělá přemet. V první půli se to fanouškům moc líbilo.

Brozany – Velvary 2:2 (0:0). Branky: 48. Schettl, 54. Krátký – 58. Leitl, 72. Kott (PK). Rozhodčí: Šťastný. Diváci: 380.

Velvary: Spilka – Halász, Šustr (70. Rubeš), Žežulka, Chábera (70. Jelínek) - Leitl (70. Kim), Kott, Havránek (89. Škoda), Trávníček (60. Jakab), Richter - Vopat.